Profesorowie UEW członkami Doradczego Komitetu Naukowego przy Rzeczniku Finansowym

dkn_rf_2023_1

Nasi profesorowie: Krzysztof Jajuga oraz Robert Kurek zostali wybrani na członków Doradczego Komitetu Naukowego przy Rzeczniku Finansowym.

16 marca 2023 r. w Warszawie, w siedzibie Rzecznika Finansowego odbyła się uroczystość wręczenia aktów powołania do Doradczego Komitetu Naukowego działającego przy Rzeczniku Finansowym w kadencji 2023-2026. Dwóch pracowników naszej Uczelni zostało powołanych jako reprezentanci ośrodków akademickich zajmujących się ekonomią i finansami:

Wybór aż dwóch pracowników naszej Uczelni do Komitetu potwierdza status UEW jako istotnego ośrodka akademickiego w skali ogólnopolskiej. Serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia, życząc dalszych sukcesów w karierze!

dkn_rf_2023_2

Urząd Rzecznika Finansowego obecnie piastuje dr Bohdan Pretkiel. Głównym zadaniem Rzecznika jest wspieranie klientów w sporach z podmiotami rynku finansowego. W liczącym 30 członków DKN RF połowa składu to reprezentanci ośrodków akademickich zajmujących się naukami prawnymi.

red. s