Komisja Akredytująca EUA z wizytą na UEW

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu gości Komisję Akredytującą European University Association (EUA). Komisja zadecyduje o reakredytacji w ramach Institutional Evaluation Programme (IEP).

Komisja Akredytująca Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów (EUA) rozpoczęła swoją wizytę na UEW 8 maja 2023 r. Podczas czterech dni pobytu nasi goście spotkają się z prawie 80 przedstawicielami UEW oraz naszego otoczenia biznesowego. Celem wizyty jest ocena postępów funkcjonowania naszej Uczelni oraz zmian, które wprowadziliśmy w ciągu 4 lat od uzyskania tej akredytacji po raz pierwszy w 2019 r.

W skład Komisji EUA wchodzą:
  1. Prof. Tatjana Volkova (BA School of Business and Finance Riga),
  2. Dr Oliver Vettori (Vienna University of Economics and Business),
  3. Ann Gvritishvili (Ivane Javakhishvili Tbilisi State University).
eua_2023

Institutional Evaluation Programme (IEP) został powołany w 1994 r. Celem jest wspieranie instytucji i systemów szkolnictwa wyższego. IEP to niezależna usługa członkowska Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów (EUA), która oferuje ewaluacje instytucji uczestniczących, jak również wspiera je w dalszym rozwoju zarządzania strategicznego i wewnętrznej kultury jakości.

European University Association (EUA) reprezentuje ponad 850 uniwersytetów w 49 krajach europejskich i jest tym samym największym oraz najbardziej rozwiniętym stowarzyszeniem zrzeszającym europejskie uniwersytety. W Polsce 6 uczelni posiada akredytację EUA-IEP. UEW uzyskał akredytację w 2019 r.

Ponowne uzyskanie międzynarodowej akredytacji będzie potwierdzeniem jakości prezentowanej przez nasz Uniwersytet i dużym wyróżnieniem o renomie rozpoznawalnej na arenie międzynarodowej. Więcej informacji nt. misji, wizji i wartości UEW w kontekście akredytacji można znaleźć pod tym adresem.
iep_evaluated_logo

red. s