Debata rektorów „Uczelnia na przestrzeni 75 lat” – fotorelacja i zapis wydarzenia

26 stycznia br. odbyła się debata czterech rektorów obecnego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i byłej Akademii Ekonomicznej, będąca ostatnim wydarzeniem w ramach obchodów 75-lecia naszej Uczelni.

Debata rektorów UEW

Wydarzenie „Uczelnia na przestrzeni 75 lat” poprowadził Prorektor ds. Finansów i Rozwoju dr hab. Bartłomiej Nita, prof. UEW.

W debacie udział wzięli:

Wśród byłych i obecnych rektorów zabrakło prof. dra hab. Wiesława Pluty, Rektora byłej Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, który nie mógł wziąć udziału w debacie z przyczyn zdrowotnych.

Nie obyło się bez wspomnień, anegdotek i uśmiechów na myśl o tym, co minęło. Porozmawiano o sytuacji Uczelni w kontekście różnych wydarzeń historycznych, takich jak wprowadzenie stanu wojennego czy upadek systemu komunistycznego. Wspomniano dawny wygląd kampusu i inwestycje, które przyczyniły się do zmian i rozwoju terenu i budynków należących do UEW. Podjęto temat przyszłości Uczelni i szkolnictwa wyższego. Nie zabrakło też czasu na pytania od publiczności i żadne z nich nie pozostało bez odpowiedzi.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i wsłuchanie się w debatę oraz za aktywny udział w dyskusji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia. Pełen zapis debaty jest dostępny na kanale UEW w serwisie YouTube: LINK.

Redakcja: kk.