Wizyta przedstawicieli Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego

22 marca 2023 odbyło się spotkanie Prorektor ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej prof. Bogusławy Drelich-Skulskiej z przedstawicielami Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego.

Ukraiński Uniwersytet Katolicki reprezentowali dr Dmytro Sherengovsky, Prorektor ds. Akademickich i Internacjonalizacji Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego oraz Roksoliana Voronovska, Prezeska Fundacji Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego w Polsce. Prorektor ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej, prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska oraz Kierownik Sekcji ds. Akredytacji i Kontaktów Międzynarodowych CWM dr Maria Knecht-Tarczewska przywitały delegację i zaprezentowały naszą Uczelnię.

Głównym tematem rozmów była możliwość nawiązania współpracy oraz wymiana doświadczeń w obszarze kształcenia liderów biznesu oraz wspólnych działań na rzecz przedsiębiorstw z Ukrainy. Podczas spotkania poruszono kwestie współpracy w obszarze kształcenia przyszłych liderów biznesu oraz podejmowania wspólnych inicjatyw na rzecz przedsiębiorstw z Ukrainy działających w Polsce.

uew-uka-2

Przedstawiciele Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego są także zainteresowani realizacją wspólnych projektów dydaktycznych i prowadzeniem badań naukowych. Dostrzegają różne płaszczyzny współpracy w obszarze biznesu poprzez utworzoną Fundację Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego w Polsce, której celem jest budowanie długotrwałych stosunków wzajemnych między narodami polskim a ukraińskim.

Pani Prorektor ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska przybliżyła unikatowość naszej Uczelni jako prężnego ośrodka akademickiego oraz centrum nowoczesnego biznesu, który oferuje szeroki zakres wsparcia w zakresie kształtowania kompetencji przyszłości studentów, pracowników oraz zewnętrznych interesariuszy.

Wysoki poziom kształcenia na różnych typach i formach studiów, bogata oferta studiów podyplomowych i szkoleń oraz systemowe wspieranie przedsiębiorczości absolwentów jest niepodważalnym wyznacznikiem eksperckiego charakteru działalności naszej Uczelni – stwierdziła prof. Drelich-Skulska. Dr Knecht-Tarczewska dodała, iż „istotnym potwierdzeniem wysokiego poziomu kształcenia, działalności badawczej oraz współpracy z otoczeniem są międzynarodowe akredytacje instytucjonalne i kierunkowe, którymi może poszczycić się UEW.

uew-uka-1

Spotkanie podsumowano stwierdzeniem, iż Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest otwarty na możliwości współpracy z Ukraińskim Uniwersytetem Katolickim. Obie strony wyraziły nadzieję, że spotkanie zainicjuje wspólne ciekawe projekty.

Ukraiński Uniwersytet Katolicki powstał w 1994 r. we Lwowie jako Lwowska Akademia Teologiczna i jest uczelnią prywatną. Filie uczelni znajdują się w USA, Kanadzie, Argentynie, Włoszech oraz Wielkiej Brytanii. Najnowszą jednostką uczelni jest powstała we Wrocławiu Fundacja Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego powołana we wrześniu 2022 r. Na Uniwersytecie kształci się ponad 2200 studentów na poziomie licencjackim, magisterskim i doktoranckim na sześciu wydziałach.

red. s