Profesor Krzysztof Jajuga prezesem CFA Society Poland

Mamy zaszczyt poinformować, że profesor Krzysztof Jajuga został wybrany Prezesem CFA Society Poland na kolejną trzyletnią kadencję.

CFA Society Poland jest obecnie reprezentowane przez grono ponad 700 profesjonalistów i profesjonalistek z tytułem CFA (Chartered Financial Analyst) oraz ponad 1000 kandydatów zarejestrowanych na egzamin prowadzący do uzyskania certyfikatu. W skali globalnej to najbardziej prestiżowy certyfikat w zakresie finansów i inwestycji, uważany za Złoty Standard w swojej dziedzinie. Certyfikat otwiera możliwość atrakcyjnej pracy w finansach praktycznie w dowolnym kraju na świecie. Dotyczy to pracy w instytucjach finansowych, w działach finansowych przedsiębiorstw i doradztwie finansowym gospodarstw domowych.

CFA Society Poland jest jedną z 160 lokalnych społeczności CFA Institute w skali całego globu. Prof. dr hab. Krzysztof Jajuga został wybrany Prezesem tej instytucji po raz kolejny, po poprzednich wyborach w 2020 r. W naszym kraju CFA Society Poland jest partnerem inicjatyw kreowanych przez wszystkie czołowe instytucje rynku finansowego, takie jak m.in. KNF, GPW, Izba Domów Maklerskich, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych, banki i instytucje zarządzające aktywami.

Od czasu swojego powstania w 1947 r. CFA Institute wypracowało sobie pozycję lidera w dziedzinie inwestycji i zarządzania finansami, dążąc do podnoszenia standardów etycznych, edukacyjnych oraz profesjonalnych w branży. W trakcie 75 lat Instytut stał się globalną siłą napędową, wpływając na kształtowanie rynków finansowych oraz kierunek rozwoju zawodowego dla setek tysięcy specjalistów na całym świecie.

Warto przypomnieć, że kierunek Finance realizowany na naszej uczelni jest akredytowany przez CFA Institute jako program spełniający wyśrubowane globalne standardy.

red. s