Studenci UEW zwycięzcami Duda-Cars Challenge

Z przyjemnością informujemy o zwycięstwie studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w konkursie Duda-Cars Challenge. Konkurs dotyczył zagadnień z zakresu sprzedaży i marketingu w branży motoryzacyjnej.

Studenci UEW Zuzanna Banaś, Grzegorz Błaszczyk i Michał Jaworski zwyciężyli w drugiej edycji Duda-Cars Challenge. Organizowany przez firmę Duda-Cars, dealera marki Mercedes-Benz konkurs to zmagania dla studentów zainteresowanych rozwojem umiejętności w zakresie sprzedaży i marketingu. W ramach zadania konkursowego studenci przygotowali rozwiązania wspierające sprzedaż samochodów używanych online. Propozycje były oceniane przez ekspertów z Duda-Cars.

duda cars challenge

Konkurs składał się z czterech etapów. Do pierwszego, otwartego etapu zgłosiło się 15 drużyn z Poznania i Wrocławia. W następnym etapie zaprezentowano zadanie konkursowe: "Nowa strategia sprzedaży pojazdów używanych w dobie rozwoju cyfryzacji w świecie automotive". Zadanie należało wykonać w ciągu 48 godzin. Pięć najlepszych drużyn otrzymało zaproszenie do poznańskiego salonu Duda-Cars, w którym należało rozwinąć pomysły z poprzedniego etapu, prezentując je przed ekspertami firmy.

Finałowe zadanie polegało na przygotowaniu kampanii marketingowej wspierającej sprzedaż używanych samochodów elektrycznych. Zwyciężyła propozycja naszych studentów: docenione zostało nieszablonowe myślenie i dopracowanie rozwiązań od początku do końca. Zespół reprezentujący UEW zdobył główną nagrodę w wysokości 10 tys. zł wraz z możliwością odbycia stażu w firmie Duda-Cars.

Serdecznie gratulujemy zespołowi z naszej Uczelni, życząc dalszych sukcesów!

red. s