Przyjaciele Szkoły

Co to znaczy zostać Przyjacielem Szkoły – Liceum Ogólnokształcące nr V we Wrocławiu? Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Prof. dr hab. Andrzej Kaleta, a zatem cała społeczność UEW, ma ten zaszczyt.

UWAŻNOŚĆ, EMPATIA, DBAŁOŚĆ – te trzy słowa zawładnęły czasem i przestrzenią w piątek, 27 października 2023, podczas wyjątkowego wydarzenia – Jubileuszu 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego nr V we Wrocławiu.

„Liceum Ogólnokształcące nr V we Wrocławiu (…) kształci Młodzież w poczuciu sprawczości i nieograniczonych perspektyw. Jego Absolwenci od wielu dekad zasiadają w salach wykładowych najlepszych Uczelni w Polsce i na świecie” – napisał w liście gratulacyjnym JM Rektor UEW.

List odczytała prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska, Prorektor ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej UEW, która wraz Dziekanem ds. Kształcenia dr. hab. Witoldem Kowalem, prof. UEW oraz Katarzyną Wołowiec, kierowniczką Sekcji ds. Relacji z Otoczeniem Edukacyjnym UEW miała prawdziwą przyjemność wziąć udział w wydarzeniu.

Pani Rektor, zwracając się w swoim wystąpieniu do zgromadzonych w Teatrze Polskim we Wrocławiu gości – wskazywała właśnie na uważność jako klucz do komunikacji, współpracy i integracji, ale przede wszystkim jako początek każdej przyjaźni i każdej drogi do sukcesu.

V LO we Wrocławiu w 2018 roku zostało objęte patronatem UEW i od tego czasu ściśle ze sobą współpracujemy. Tytuł Przyjaciela Szkoły oznacza, że łączą nas wartości: uważność, dbałość i empatia.

Autorami materiałów fotograficznych są uczestnicy wydarzenia.

WB