Odszedł Profesor Jerzy Wilkin

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 10 stycznia 2023 r. w wieku 75 lat zmarł prof. dr hab. dr h.c. multi Jerzy Wilkin.

jerzy wilkinProf. Jerzy Wilkin był wybitnym ekonomistą, znawcą problemów rozwoju gospodarczego i transformacji systemów społeczno-ekonomicznych, doktorem honoris causa: Uniwersytetu w Białymstoku, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zawodowo związany z Polską Akademią Nauk (członek rzeczywisty), Polskim Towarzystwem Ekonomicznym i Uniwersytetem Warszawskim, gdzie zajmował stanowiska dziekana Wydziału Nauk Ekonomicznych, dyrektora Ośrodka Studiów i kierownika Katedry Ekonomii Politycznej.

Rektor, Senat i społeczność akademicka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przekazują bliskim Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia.

red. s, fot. Polskie Towarzystwo Ekonomiczne