Wrocławskie uczelnie razem: akcja „Porusz Serce”

Wrocławskie uczelnie wyższe włączają się w akcję „Porusz Serce”. Jej celem jest zwiększenie świadomości w zakresie reagowania na natychmiastowe zatrzymanie krążenia. W gronie wspierających akcję znalazł się Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Na spotkaniu zorganizowanym przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu wspólne działania zadeklarowały:
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu reprezentowany przez Wojciecha Wachowicza,
  • Uniwersytet Wrocławski reprezentowany przez Katarzynę Dulas,
  • Uniwersytet Przyrodniczy reprezentowany przez Beatę Nastiuk,
  • Akademia Wychowania Fizycznego reprezentowana przez Marka Rejmana,
  • Akademia Sztuk Teatralnych Filia we Wrocławiu reprezentowana przez Joannę Śliwę,
  • Akademia Muzyczna we Wrocławiu reprezentowana przez Justynę Miłosz-Konopacką,
  • Politechnika Wrocławska reprezentowana przez Jarosława Sowizdraniuka,
  • Papieski Wydział Teologiczny reprezentowany przez Dagmarę Zalewę.
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu reprezentowali: Dyrektor Generalny UMW Dominika Szachniewicz, koordynator akcji „Porusz Serce” Paweł Gawłowski  oraz Aleksander Mickiewicz z Katedry Ratownictwa Medycznego UMW.

W trakcie dyskusji uczestnikom zaprezentowano dedykowaną stronę internetową wydarzenia, spoty promujące akcję oraz zdjęcia ze zrealizowanych przez UMW aktywności wraz naszymi partnerami i ambasadorami. Każdy z przedstawicieli wrocławskich uczelni przedstawił również wstępny obszar wspólnych działań w ramach projektu. Podjęto również decyzję o podpisaniu listu intencyjnego, który ułatwi współdziałanie wszystkim uczelniom.

Istotnym obszarem działań będą m. in. współpraca kół studenckich oraz udział w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca, który przypada 16 października. Planowane są również wydarzenia edukacyjne na terenie wszystkich uczelni, które wyraziły chęć przystąpienia do akcji „Porusz Serce”.

red. s