Profesor Krzysztof Jajuga odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Profesor Krzysztof Jajuga został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zgodnie z postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 3 listopada 2022 r. prof. dr. hab. Krzysztofowi Jajudze nadano Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi dla rozwoju nauk ekonomicznych, za osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej oraz popularyzowanie polskiej myśli naukowej na świecie”.

Profesor Krzysztof Jajuga przez całe życie zawodowe jest związany z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, obecnie pełni funkcję Kierownika Katedry Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem, wykładał także na wielu uczelniach w Polsce i zagranicą. Tytuł profesora zwyczajnego uzyskał w 1992 r.  Doktor honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (2012 r.) i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej (2022 r.), honorowy profesor Politechniki Warszawskiej, stypendysta Fundacji Fulbrighta na Uniwersytecie Stanforda.

Prof. Jajuga jest przewodniczącym Komitetu Statystyki i Ekonometrii PAN, ponadto zasiadał w Prezydium Komitetu Nauk o Finansach PAN, w Prezydium Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN, w Radzie Naukowej NBP oraz w Radzie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Autor licznych książek i publikacji, w swojej dotychczasowej karierze wypromował 47 doktorów. Działalność naukowa prof. Jajugi koncentruje się na problematyce związanej z finansami, ekonometrią, statystyką, zarządzaniem ryzykiem i nieruchomościami.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia, życząc Profesorowi jeszcze więcej sukcesów w przyszłości!

autor: s