Otwarcie Jadłodzielni przy UEW

30 marca w bezpośrednim sąsiedztwie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu została otwarta kolejna wrocławska Jadłodzielnia – specjalnie wydzielone miejsce ze społeczną lodówko-szafką, gdzie każdy z każdym może dzielić się jedzeniem.

– W ramach ruchu społecznego wspólnie z partnerami tworzymy punkty do wymiany nadwyżek spożywczych nazywane Jadłodzielniami. Można tutaj przynosić dobre jedzenie, którego mamy w nadmiarze, a także częstować się tym, co pozostawili inni.   Żywność musi mieć krótki termin spożycia, m.in. miękkie warzywa i owoce, pieczywo itd. Ważne jest, żeby szybko znajdowała nowych właścicieli. Jadłodzielnia powinna jak najszybciej być pusta po każdej po dostawie. – mówi Ewa Pakuła, wolontariuszka grupy Foodsharing Wrocław.

W sąsiedztwie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu znajdują się duże osiedle mieszkaniowe, wiele sklepów i punktów gastronomicznych oraz targowisko. Z całą pewnością wiele osób będzie tu przychodzić, by podzielić się swoimi „nadwyżkami”. Dla Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wsparcie utworzenia Jadłodzielni jest wyrazem społecznej i środowiskowej odpowiedzialności Uczelni oraz jednym z elementów realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Jadłodzielnia jest dostępna przy wejściu do budynków E/H UEW (ul. Wielka 61, skrzyżowanie z ul. Komandorską). Gorąco zachęcamy do włączenia się w inicjatywę i korzystania z możliwości jakie daje to miejsce!

red. s