Dni Narodowego Centrum Nauki 2023 – zachęcamy do udziału

W dniach 10-11 maja 2023 r. odbędą się Dni Narodowego Centrum Nauki. Zachęcamy pracowników i pracowniczki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu do udziału!

dni-ncn-2023Dni Narodowego Centrum Nauki to wydarzenie cykliczne, które za każdym razem odbywa się w innej części Polski. Celem jest zaprezentowanie oferty NCN, zachęcając w ten sposób do udziału w konkursach organizowanych przez Centrum. Gospodarzem tegorocznych Dni NCN jest Politechnika Wrocławska, a współorganizatorami jednostki naukowe z południowo-zachodniej Polski reprezentowane przez Kolegium Prorektorów ds. Nauki Uczelni Wrocławia i Opola.

– Podczas Dni NCN chcemy poruszać tematy istotne dla naukowców i wspierać ich w prowadzeniu bardzo dobrych jakościowo badań. Nasza wizyta we Wrocławiu to okazja do podniesienia kompetencji badaczek i badaczy z tej części Polski w zakresie planowania i realizacji projektów oraz wyjaśnienia pojawiających się wątpliwości – podkreśla Marcin Liana, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Nauki.

W programie Dni NCN przewidziano m.in. spotkanie "Damy Radę! Spotkanie Rady NCN ze środowiskiem naukowym", umożliwiające interakcję między wszystkimi uczestnikami; zainteresowani mogą zgłosić pytanie lub temat do dyskusji. Istotnym punktem programu Dni NCN będzie również spotkanie poświęcone polityce Narodowego Centrum Nauki dotyczącej otwartych danych badawczych oraz praktycznych aspektów związanych z tym zagadnieniem. W trakcie Dni NCN będzie można wysłuchać także prezentacji laureatów konkursów NCN, którzy opowiedzą o prowadzonych przez siebie badaniach oraz uzyskanych wynikach.

Część sesji zaplanowanych w ramach Dni NCN będzie miała charakter praktyczny. Tradycyjnie w ramach Dni NCN odbędą się również warsztaty dla pracowników administracyjnych uczelni i instytutów naukowych.

Spotkania będą odbywały się w centrum kongresowym Politechniki Wrocławskiej (bud. D20 PWr, ul. Janiszewskiego 8). Program Dni NCN 2023 jest dostępny w serwisie Narodowego Centrum Nauki pod tym adresem. Część spotkań ma charakter otwarty, na niektóre obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

red. s