Nabór do VII edycji Legii Akademickiej

legia akademicka ue wroc uew

Informujemy o rozpoczęciu naboru do VII edycji programu Legia Akademicka. Rekrutacja jest otwarta dla wszystkich studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Legia Akademicka to ochotnicze szkolenie wojskowe studentów i absolwentów jednolitych studiów magisterskich, studiów pierwszego i drugiego stopnia realizowane w uczelniach, jednostkach wojskowych, ośrodkach i centrach szkolenia Sił Zbrojnych RP. Program Legii Akademickiej realizowany jest w ramach szkolenia podstawowego (dobrowolna zasadnicza służba wojskowa) oraz dwóch modułów: podoficerskiego i oficerskiego.

legia akademicka ue wroc uew

Do szkolenia podstawowego w ramach Legii Akademickiej zapraszamy studentów i absolwentów, którzy spełniają następujące wymagania:
  • pełnoletność,
  • obywatelstwo polskie,
  • niekaralność,
  • status studenta.
Szczegółowe informacje nt. programu i jego modułów można znaleźć w serwisie Wojska Polskiego pod tym adresem.

red. s