Odnowienie umowy patronackiej UEW i XII LO we Wrocławiu

Kreatywność i współpraca – pod takim hasłem odbyło się wyjątkowe wydarzenie, jakim było odnowienie umowy patronackiej z LO Nr XII im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu.

XII LO to szkoła wyjątkowa: aż 46 jej absolwentów zostało w tym roku naszymi studentami, co daje jej pierwsze miejsce w rankingu frekwencji podczas tegorocznej rekrutacji! Szkoła zajmuje czwarte miejsce na Dolnym Śląsku w rankingu „Perspektywy” 2023.

JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Kaleta w swoim wystąpieniu wskazał na misję UEW jako kierunek, w którym idzie Uczelnia, a wraz z nią nasi studenci: – Jesteście otwarci, ciekawi świata i kreatywni. Dzięki Wam nasza misja jest nie tylko możliwa, ale i determinuje sukces Uczelni i każdego z jej studentów.

Dyrektor XII LO we Wrocławiu Zdzisław Jaskólski wspominał, że od dwóch lat jedna czwarta absolwentów Szkoły staje się studentami UEW. I choć Liceum prowadzi oddziały ekonomiczne, nie tylko maturzyści z tych klas wybierają naszą Uczelnię.

Żeby na rok, a nawet na dwa przed maturą wprowadzić Uczniów zgromadzonych w auli Szkoły w rolę studentów, dr Michał Organa wygłosił dla nich wykład „Kreatywne zarządzanie”. Jak się okazuje, terminologia z tego zakresu kryła przed młodzieżą wiele tajemnic, ale z kreatywnymi zagadkami poradzili sobie błyskawicznie.

Katarzyna Wołowiec, Sławomir Dalidowicz oraz Sylwia Nowakowska przedstawili prezentację o UEW, studiach i zasadach rekrutacji. Dominika z przedostatniego rzędu auli okazała się najszybciej reagującą uczennicą na sali i udało jej się dodzwonić do Biura Rekrutacji jako pierwszej, by zgarnąć nagrodę.

Z XII LO we Wrocławiu nasza Uczelnia współpracuje od 2018 r. Ilu jej absolwentów studiuje na naszym Uniwersytecie? Wiemy, że wielu!

Dziękujemy uczniom XII LO za profesjonalnie przygotowane wydarzenie i fantastyczną atmosferę!
red. s