UEW partnerem The Global Interdisciplinary Green Cities Conference

Informujemy, że Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu po raz kolejny został partnerem The Global Interdisciplinary Green Cities Conference.

W roku 2019 UEW był organizatorem i gościł uczestników poprzedniej edycji The Global Interdisciplinary Green Cities Conference we Wrocławiu. Konferencja to efekt współpracy z Roger Williams University, a w szczególności z Minoo Tehrani, Ph.D., Gabelli School of Business.

Tym razem organizatorem tej cyklicznej konferencji jest University of Augsburg, gdzie w dniach 20-24 czerwca 2023 r. odbędą się obrady, panele i dyskusje naukowe dotyczące ważnych problemów środowiskowych lokowanych w tematyce Green Cities. W krótkim wprowadzeniu dr. Manfreda Albrecha, Dziekana Wydziału z University of Augsburg czytamy: „If we are serious about protecting our environment, making cities greener is of topmost importance”.

Od 2019 w komitecie programowym tego wydarzenia naukowego zasiada Prorektor ds. Badań i Kadry Akademickiej prof. dr hab. Ewa Stańczyk-Hugiet, a w działania komitetu organizacyjnego zaangażowani są dr Natalia Szozda i dr Marek Wąsowicz, prof. UEW.

Kolejna, zaplanowana na 2024 r. edycja odbędzie się w Berkshire Innovation Center Pittsfield, Massachusetts, USA.

red. s