Jakie znaczenie dla studentów mają akredytacje? Wyjaśnia prof. Bogusława Drelich-Skulska

Jakie znaczenie dla przyszłych studentów mają akredytacje udzielone Uniwersytetowi Ekonomicznemu we Wrocławiu? Wyjaśnia prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska, Prorektor ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej UEW.

Każda uczelnia działająca na polskim rynku edukacyjnym może prowadzić kształcenie na określonych kierunkach studiów jeżeli uzyska zgodę Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA). Wszystkie kierunki studiów realizowane na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu posiadają taką akredytację.

Przewagę konkurencyjną naszego Uniwersytetu na międzynarodowym rynku edukacyjnym tworzą posiadane międzynarodowe akredytacje instytucjonalne i programowe.

Uzyskane przez UEW akredytacje instytucjonalne EUA oraz CEEMAN, a także członkostwo w AACSB dają obecnym i przyszłym studentom pewność, że:
  • przychodzą na uczelnię, która przestrzega wysokich standardów kształcenia i gwarantuje zdobycie wiedzy oraz kompetencji przyszłości na najwyższym poziomie;
  • studiują na uczelni, która w procesie kształcenia współpracuje z praktykami biznesu i profesorami zagranicznych uczelni;
  • nabywają kompetencje miękkie i poznają języki obce oraz będą potrafili pracować w międzykulturowym środowisku;
  • dyplom naszego Uniwersytetu jest przepustką do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy, a jednocześnie otwiera możliwość studiowania na uczelniach zagranicznych, które także mają takie akredytacje.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z prof. dr hab. Bogusławą Drelich-Skulską, Prorektorem ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej, która opowiada o tych zagadnieniach. Zachęcamy również do zapoznania się z innymi wystąpieniami naszych pracowników w mediach: można je znaleźć w serwisie Centrum Obsługi Badań Naukowych.

Przypomnijmy, że w tym roku nasz Uniwersytet ponownie zdobył przyznawane przez Komisję Europejską wyróżnienie HR Excellence in Research. Już w maju tego roku będziemy gościć komisję EUA, która odwiedzi nas w celu przeprowadzenia reakredytacji. W dalszym ciągu ubiegamy się takżę o prestiżową akredytację AACSB, która otwiera możliwości konkurowania i współpracy z najlepszymi uniwersytetami na świecie.

autorka: prof. dr hab. B. Drelich-Skulska; red. s