Debata „Wyzwania przyszłości”: relacja z wydarzenia

17 kwietnia 2023 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu rozpoczęła się debata „Wyzwania przyszłości”. Tematem debaty była przyszłość technologii AI w przedsiębiorstwach.

Zorganizowana przez Zachodnią Izbę Gospodarczą – Pracodawcy i Przedsiębiorcy we współpracy z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu oraz PwC Polska debata dotyczyła aktualnych wyzwań i problemów wynikających m.in. z rozwoju technologii opartych na sztucznej inteligencji, nastrojów inwestorów oraz stabilności i atrakcyjności inwestycji w związku np. z obecną sytuacją geopolityczną, a także wzrostem cen, inflacją i jej wpływem na działalność przedsiębiorstw.

Na te tematy dyskutowali:
  • Krzysztof Domarecki – Główny akcjonariusz Selena Group
  • Grzegorz Dzik – Prezes Zarządu Impel S.A.
  • Piotr Krupa – Prezes Zarządu KRUK S.A.
  • Witold Orłowski – Główny doradca ekonomiczny PwC Polska
Debatę prowadził Mikołaj Kunica. Wydarzenie odbyło się w budynku Dolnośląskiego Centrum Informacji Naukowej i Ekonomicznej – Biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Pełny zapis debaty jest dostępny poniżej:

red. s