Wizyta delegacji Adżarskiej Republiki Autonomicznej na UEW

Rozwój współpracy i wymiana doświadczeń w obszarze kształcenia wyższego w dniu – to główne tematy rozmów w trakcie spotkania władz UEW z przedstawicielami autonomicznej republiki Adżarii. Spotkanie odbyło się 6 marca 2023 r.

Delegacji przewodniczył prof. Davit Gabaidze – Przewodniczący Rady Najwyższej Adżarskiej Republiki Autonomicznej. Rektor UE prof. dr hab. Andrzej Kaleta oraz Prorektor ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska przywitali delegację i zaprezentowali naszą Uczelnię, a także możliwości i kierunki rozwoju dwustronnej współpracy.

Podczas spotkania poruszone zostały kwestie dotyczące praktycznej realizacji Porozumieniu o współpracy zawartego w 2017 r. pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu a Batumskim Uniwersytetem Państwowym im. Szoty Rustawelego. Strona gruzińska zainteresowana jest m.in. wymianą wykładowców oraz studentów, realizacją wspólnych projektów i badań naukowych, a także publikacją prac naukowych.

Dolny Śląsk i Adżaria od 5 lat rozwijają partnerskie relacje w różnych zakresach. Prof. Drelich-Skulska podkreśliła, że obszar szkolnictwa wyższego i nauki odgrywa ważną rolę w międzynarodowej współpracy regionalnej, wyrażając nadzieję, że spotkanie zainicjuje nowe ciekawe projekty.

Goście odwiedzili także Centrum Symulacji Procesów Biznesowych, gdzie dr hab. Krzysztof Nowosielski, prof. UEW zapoznał gości z najnowszymi technologiami komputerowymi i VR wykorzystywanymi w procesie kształcenia studentów na naszej Uczelni.

red. s