Podręcznik „Ekonomia instytucjonalna” z I nagrodą PTE

Książka „Ekonomia instytucjonalna” autorstwa naukowców UEW zwyciężyła w konkursie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego na najlepszy podręcznik akademicki z ekonomii.

25 września 2023 r. Kapituła Konkursu Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego na posiedzeniu w Warszawie przyznała I nagrodę w konkursie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego na najlepszy podręcznik akademicki z ekonomii wydany w latach 2020-2022 autorom podręcznika „Ekonomia instytucjonalna” z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu: Bożenie Borkowskiej, Mikołajowi Klimczakowi i Bożenie Klimczak. Serdecznie gratulujemy!

Podręcznik jest przeznaczony dla studentów ekonomii, finansów i zarządzania oraz dla osób zainteresowanych naukami ekonomicznymi. Autorzy omawiają rozwój studiów i badań empirycznych nad znaczeniem instytucji jako formalnych i nieformalnych, pisanych i niepisanych reguł, tworzących system bodźców dla indywidualnych decyzji gospodarczych. Ekonomiczne analizy własności, sposobów zawierania i wykonywania umów oraz sposobów koordynacji umów w organizacjach pogłębiają wiedzę o funkcjonowaniu gospodarki, o indywidualnych decyzjach oraz relacjach między uczestnikami życia gospodarczego.

Podręcznik „Ekonomia instytucjonalna” jest dostępny w Księgarni UEW.

red. s