XXXII Targi Pracy UEW – relacja

Za nami XXXII Targi Pracy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Centrum Współpracy z Biznesem UEW wraz z całą kadrą Uczelni pragnie podziękować wszystkim Wystawcom, Partnerom oraz Gościom za tak liczny udział w wydarzeniu.

18 października 2023 r. do budynku Dolnośląskiego Centrum Informacji Naukowej i Ekonomicznej zawitało 47 wystawców. Każdy uczestnik Targów mógł porozmawiać z przedstawicielami potencjalnych pracodawców o zatrudnieniu, realizacji staży i praktyk. Studentki i studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z pierwszej ręki dowiedzieli się, jakich kompetencji oczekują od nich konkretne firmy.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele branż controllingu, rachunkowości, finansów, spożywczej, logistyki, HR, IT oraz innych, w których pracują nasi studenci i absolwenci. Targi stworzyły także okazję do prelekcji firm Smith+Nephew, KGHM Polska Miedź S.A., Camp Leaders, UBS, Grant Thornton oraz TIM, w trakcie których była mowa m.in. o budowaniu własnej marki, różnorodności w miejscu pracy czy też zagadnieniach związanych z customer service.

Równie wielu studentów i przyszłych pracowników przyciągnęły stoiska jednostek UEW: Centrum Współpracy z Biznesem, Szkoły Doktorskiej i DT HUB. W trakcie wydarzenia można było także skonsultować swoje CV z przedstawicielami wystawców, dowiadując się, jakich kompetencji oczekują pracodawcy w trakcie rekrutacji na rozmaite stanowiska. Ponadto liczni uczestnicy eventu wykonali profesjonalny portret biznesowy.

Ostatnie Targi były szczególne nie tylko pod względem niezwykle dużej frekwencji, ale też ze względu na otwarcie Chillout Roomu Grupy Impel, którego dokonali przedstawiciele władz UEW oraz Grupy Impel. To pierwsze takie miejsca na naszej Uczelni umiejscowione na parterze Biblioteki UEW. Od tego momentu nie tylko studenci, ale też pracownicy zyskali możliwość doładowania baterii w przystosowanej do tego celu przestrzeni. Zapraszamy!

Serdecznie dziękujemy za tak duże zainteresowanie. Mamy nadzieję, że dzięki wydarzeniu nasi studenci i studentki znaleźli swojego wymarzonego pracodawcę.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia. Jak zwykle – działo się bardzo dużo!

red. s