Nagroda NOT dla naukowców Wydziału Inżynierii Produkcji UEW

Naukowcy z Wydziału Inżynierii Produkcji UEW zostali laureatami konkursu „Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie techniki” organizowanym przez WR FSNT NOT.

Dr hab. inż. Mirosława Teleszko, prof. UEW (Katedra Technologii Żywności i Żywienia) oraz dr Adam Zając (Katedra Chemii Bioorganicznej) wraz z Tomaszem Rusakiem, prezesem zarządu spółki Biotreco, w konkursie organizowanym przez Wrocławską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych otrzymali nagrody II stopnia za prace związane z wdrożeniem do praktyki przemysłowej technologii produkcji substytutu sera twarogowego otrzymywanego z nasion konopi siewnej Cannabis sativa.

not-konkurs

Celem tego prestiżowego konkursu jest inspirowanie twórczych działań w zakresie postępu technicznego, technologicznego i ekonomicznego. Nagrody przyznawane są nieprzerwanie od 1968 r. za osiągnięcia w wielu dziedzinach, w tym w zakresie nowych technologii w medycynie, nowoczesnych technologiach komunikacyjnych, innowacji w edukacji, konstrukcji obiektów, maszyn, urządzeń, sprzętu oraz materiałów, procesów technologicznych, kompleksowej mechanizacji i automatyzacji procesów wytwórczych, zmniejszenie zużycia materiałów, surowców i energii, rozwiązań organizacyjno-ekonomicznych, ochrony środowiska oraz warunków bezpieczeństwa i higieny pracy.

Lista wszystkich nagrodzonych zespołów znajduje się w serwisie Wrocławskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonemu zespołowi z naszej Uczelni! Życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej.

red. s, zdjęcie: FSNT NOT