Wielkie Wietrzenie Magazynów w Bibliotece UEW!

Serdecznie zapraszamy pracowników i studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na pierwsze takie wydarzenie: Wielkie Wietrzenie Magazynów!

Od 8 maja 2023 r. na IV piętrze budynku Biblioteki UEW, na wyznaczonych regałach zostanie wystawionych około 5000 książek i czasopism, które zostały usunięte ze zbiorów. Znakomitą część stanowią książki wydane w latach 80. i 90., wśród których znajdują się pozycje Wydawnictwa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Sporą część stanowić będą mapy i atlasy wydane w l. 60.-80., bogato ilustrowane encyklopedie powszechne, słowniki języków obcych, a także wciąż aktualne książki z matematyki i statystyki.

Spośród wycofanych zbiorów około 20% stanowią publikacje wydane do roku 1901, w znacznej części wydane w języku niemieckim: niektóre bogato ilustrowane, drukowane czcionką gotycką. Wśród nich znajdziemy m.in. edycje dzieł Platona z r. 1841 i 1825.

Książki będzie można oglądać i zabrać ze sobą w godzinach otwarcia Biblioteki: od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00, w soboty 9:00-16:00. Na uczestników Wielkiego Wietrzenia Magazynów czekają także liczne imprezy towarzyszące!

Uroczyste otwarcie: 8 maja, godzina 12:00, IV piętro budynku Biblioteki (bud. U UEW). Szczegóły można znaleźć w harmonogramie dostępnym w serwisie Biblioteki Głównej UEW pod tym adresem.

Wielkie Wietrzenie Magazynów będzie trwać do końca maja lub do wyczerpania zapasów.

red. s