KRUWiO zaprasza: Święto Nauki 2023

15 listopada zapraszamy na obchody Święta Nauki 2023 we Wrocławiu. Tego dnia zorganizowane zostanie uroczyste posiedzenie Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola (KRUWiO).

15 listopada 1945 r. decyzją rektora Stanisława Kulczyńskiego wykładem profesora Kazimierza Idaszewskiego rozpoczęły się zajęcia na wrocławskich uczelniach: Uniwersytecie i Politechnice. Na pamiątkę tego wydarzenia każdego roku dokładnie 15 listopada obchodzimy Święto Nauki we Wrocławiu.

W trakcie tegorocznego wydarzenia zostaną wręczone nagrody, wyróżnienia oraz stypendia doktoranckie Prezydenta Wrocławia. Przedstawiciele KRUWiO złożą również wiązanki kwiatów w miejscach ważnych dla wrocławskiej nauki. Szczegółowe informacje wraz z harmonogramem wydarzenia są dostępne w serwisie KRUWiO pod tym adresem.

Dzień wcześniej, we wtorek 14 listopada, rektorzy uczelni Wrocławia i Opola, razem z prezydentem Wrocławia, zapraszają na specjalny Koncert dla uczczenia obchodów Święta Nauki we Wrocławiu, w trakcie którego wystąpi m.in. chór Ars Cantandi. Wydarzenie w Narodowym Forum Muzyki rozpocznie się o godz. 19:00. Dodatkowo koncert będzie transmitowany na żywo: link do transmisji.

Transmisja na żywo z obchodów tegorocznego Święta Nauki jest dostępna na kanale KRUWiO w serwisie YouTube w dniu wydarzenia:

red. s