Letni Przegląd Strategiczny 2023 – relacja

letni przegląd strategiczny 2023 uew
W dniach 29-30 czerwca 2023 r. odbył się Letni Przegląd Strategiczny UEW. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była informacja statusowa połączona z refleksją o działaniach strategicznych oraz zarysowanie przyszłych wyzwań.

Letni Przegląd Strategiczny 2023 to cykliczny element realizacji Strategii 2030 naszej Uczelni. Celem wydarzenia jest ocena postępu wdrażania kluczowych projektów, jak również całościowa, krytyczna analiza zaawansowania prac w zakresie implementacji naszych sześciu priorytetów strategicznych. W Przeglądzie wzięło udział ponad 70 osób: przedstawicieli władz i kierownictwa Uczelni, pracownicy naukowi i administracyjni, Rady Priorytetów Strategicznych wraz ze studentami i doktorantami.

W trakcie pierwszego dnia Przeglądu skupiliśmy się na analizie dotychczasowych działań wraz z omówieniem ich efektów. Zaprezentowaliśmy przyjęte przez nas kluczowe wskaźniki efektywności (KPIs), dokonując weryfikacji uzyskanych efektów. Ambasadorzy i Rady Priorytetów zaprezentowali także postępy w realizacji Strategii i wnioski wynikające z podjętych działań.

Wzięliśmy pod lupę także zaprezentowane przez keynote speakerów wyzwania generowane przez megatrendy: wartości młodych pokoleń (Gen Z i Alpha), sztuczną inteligencję, rewolucję ESG oraz znaczenie hybrydowych form zatrudnienia na obecnym rynku pracy. Konkluzją pierwszego dnia Przeglądu był wybór kluczowych wyzwań wpływających na realizację priorytetów w dwóch perspektywach: krótkiej (2024-2025) i długiej (2026-2030).

Podczas drugiego dnia Przeglądu staraliśmy się wypracować reakcje na zidentyfikowane wcześniej problemy. Zaprezentowaliśmy efekty wypracowane przez zespoły projektowe w trakcie poprzedniego dnia. Koncentrowaliśmy się przede wszystkim na tych kwestiach, którym musimy stawić czoła w perspektywie najbliższych dwóch lat. Finałem wydarzenia była prezentacja wniosków i potencjalnych odpowiedzi na kluczowe wyzwania.

Pełne sprawozdanie z Letniego Przeglądu Strategicznego jest dostępne w Intranecie UEW w 8. publikacji z serii „Zmieniamy się na lepsze. Już dziś”. Zachęcamy do lektury!

Kolejny Przegląd Strategiczny odbędzie się już za pół roku.

red. s