26. Dolnośląski Festiwal Nauki

Zapraszamy do udziału w wyjątkowych wydarzeniach, które zainaugurują 26. edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauki!

Tegoroczna edycja festiwalu została przygotowana z myślą o wszystkich entuzjastach nauki. W programie znajdują otwarte wykłady, fascynujące warsztaty, gry edukacyjne, pokazy eksperymentów, a także pasjonujące debaty oksfordzkie. To wyjątkowa okazja, aby poznać tajniki różnych dziedzin nauki i spotkać się z prawdziwymi ekspertami.

W ramach 26. edycji pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przygotowali ponad 60 wydarzeń! Program wydarzeń UEW dostępny pod tym adresem.

Rozpoczęcie festiwalu już 16 września, a pierwsze wydarzenia UEW to:
  • Kulinarna przygoda ze świerszczem! (brak miejsc)
  • Odkryj smak natury: degustacja owadów jadalnych! (brak miejsc)
Wśród warsztatów, ćwiczeń i wykładów znajdują się między innymi:
  • „Awantura o kasę” – fascynująca gra edukacyjna, która rozwija umiejętności finansowe i poszerza wiedzę w tym zakresie.
  • „Głębokie i maszynowe uczenie w prognozach finansowych” – okazja do zrozumienia, jak sztuczna inteligencja odgrywa rolę w dziedzinie ekonomii.
  • „Rachunkowość dla logistyka” – jak finanse wpływają na logistykę
  • „Świece na giełdzie” – rzuca światło na tajemnice transakcji rynkowych
Uwaga: udział w festiwalowych imprezach jest bezpłatny, ale na niektóre zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej o  Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na stronie festiwalu. Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej DFN, w której można znaleźć informacje nie tylko na temat zapisów, ale też dotyczące m.in. Miasteczka Naukowego

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem festiwalu na naszej stronie internetowej.

red. s