Publikacja prof. Marka Kośnego w prestiżowej serii

Artykuł autorstwa dra hab. Marka Kośnego, prof. UEW właśnie ukazał się w prestiżowej serii wydawnictwa Edward Elgar. To duży sukces, który potwierdza status naszej Uczelni jako istotnego ośrodka badawczego.

Wydawnictwo Edward Elgar, zaliczane według aktualnej listy MEiN do grupy wydawców II poziomu, opublikowało monografię „Research Handbook on Measuring Poverty and Deprivation”. Monografia wchodzi w skład prestiżowej serii „Elgar Handbooks in Development”, w której czołowi naukowcy z całego świata prezentują dotychczasowe wyniki prowadzonych badań, kreśląc wyczerpujący obraz poruszanych problemów. Redaktorem monografii jest prof. Jacques Silber, jeden z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych na świecie naukowców z obszaru analiz nierówności.

Dr hab. Marek Kośny, prof. UEW z Katedry Ekonometrii i Badań Operacyjnych w ramach monografii przygotował rozdział dotyczący ubóstwa w Europie, prezentując złożoność tego problemu w kontekście zmian, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich piętnastu lat. Publikacja naszego naukowca w tej serii  potwierdza status Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu jako uczelni, w której prowadzone są istotne, doceniane na arenie międzynarodowej badania. Serdecznie gratulujemy tego sukcesu, życząc dalszych sukcesów w pracy naukowej!

Z publikacją można zapoznać się w serwisie Wydawnictwa Edward Elgar: LINK. Zachęcamy również do sprawdzenia wystąpień naszych naukowców dostępnych w serwisie Centrum Obsługi Badań Naukowych UEW.

red. s