UEW patronem XXII Poloneza dla Fredry

Już jutro po raz 22. tegoroczne maturzystki i maturzyści zatańczą tradycyjnego „Poloneza dla Fredry”, co oznacza, że do egzaminu dojrzałości zostało mniej niż sto dni. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu objął patronatem to wyjątkowe wydarzenie, które od lat gromadzi na wrocławskim Rynku tysiące młodych osób.

We wtorek 31 stycznia br. w samo południe wrocławski Rynek zmieni się w największy bal studniówkowy w Polsce. To tu pod pomnikiem hrabiego Fredry maturzystki i maturzyści z Wrocławia i okolic odtańczą tradycyjnego poloneza i zainaugurują okres przedmaturalnych przygotowań.

Polonez dla Fredry 2023

Mamy zaszczyt ogłosić, iż w tym roku nasza Uczelnia stała się oficjalnym patronem 22. Poloneza dla Fredry, a ceremonię zainauguruje JM Rektor, prof. dr hab. Andrzej Kaleta.

Po odtańczeniu poloneza obecne na wydarzeniu reprezentantki i reprezentanci innych wrocławskich uczelni wyższych i magistratu udadzą się do Salonu Herz, znajdującym się w zabytkowej kamienicy Oppenheimów, by wziąć udział w debacie dotyczącej współpracy między środowiskiem akademickim a władzami miasta. Uczestniczki i uczestnicy debaty porozmawiają o tym, co uczelnie mogą zaoferować miastu oraz w jaki sposób polityka miasta wpływa na kształt i rozwój wrocławskich szkół wyższych.

Autorka: kk.