Konkurs inwestycyjny INDEX – The Investment Challenge

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu zachęca młodych inwestorów do wzięcia udziału w konkursie INDEX – The Investment Challenge.

INDEX – The Investment Challenge to prestiżowy konkurs inwestycyjny organizowany przez Fundację GPW oraz KN Rynku Kapitałowego INDEX UEK pod patronatem Ministerstwa Finansów RP. Inicjatywa odbywa się na platformie GPWtr@der, która pozwala na symulowane inwestycje w instrumenty finansowe. Dzięki temu rozwiązaniu uczestnicy konkursu działają w realistycznych, ale jednocześnie bezpiecznych warunkach.

Uczestnicy otrzymają wirtualne środki, które przez 2 miesiące będą mogli inwestować w spółki WIG20, mWIG40, sWIG80, ETF-y i kontrakty terminowe. Celem jest osiągnięcie jak największego zwrotu z inwestycji. Uczestnicy mogą nie tylko rywalizować o atrakcyjne nagrody, ale też poszerzyć posiadaną wiedzę i sprawdzić swoje umiejętności w praktyce.

Na dziesięciu najzdolniejszych inwestorów czeka pula nagród w wysokości ponad 40 tys. złotych oraz inne atrakcyjne nagrody, w tym staże i szkolenia:

• 1 miejsce: 7500 PLN + staż na GPW + roczne członkostwo rozszerzone SII
  • 2 miejsce: 4200 PLN + staż na GPW + roczne członkostwo rozszerzone SII
  • 3 miejsce: 3 000 PLN + staż na GPW + roczne członkostwo podstawowe SII
  • 4 miejsce: 2 000 PLN + roczne członkostwo podstawowe SII
  • 5 miejsce: 1 000 PLN + roczne członkostwo podstawowe SII

Do udziału zachęcamy wszystkich chętnych – niezależnie od kierunku studiów. W konkursie może wziąć udział każdy student do 26. roku życia.

Rejestracja trwa od 1 do 31 marca do godziny 23:59. Rozgrywka potrwa od 3 kwietnia do 26 maja. Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie www.iichallenge.gpw.pl. Zachęcamy także do śledzenia profilu INDEX w serwisie Facebook.

Zwycięzcy zostaną zaproszeni na uroczystą galę finałową, która odbędzie się 2 czerwca w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

red. s