Budujemy wzajemny szacunek w międzynarodowym klimacie UEW. Relacja z Integration Day 2023

19 października 2023 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu po raz pierwszy odbył się Integration Day: wydarzenie, którego celem była integracja społeczności UEW w międzynarodowym klimacie. Prezentujemy relację z eventu.

Integration Day 2023 było pierwszym takim wydarzeniem, w trakcie którego wspólnie stworzyliśmy wyjątkową okazję do integracji pracowników i studentów w duchu wzajemnego szacunku, otwartości i zrozumienia. Członkowie wspólnoty akademickiej UEW: studenci krajowi i zagraniczni oraz przedstawiciele wszystkich grup pracowników Uczelni spotkali się na terenie Biblioteki pod hasłem UNI:TY - Uniwersytet to każdy z nas i każdy jest tu szanowany i akceptowany.

Głównymi celami wydarzenia były m.in.:
  • integracja całej społeczności akademickiej,
  • promocja podstawowych wartości naszej wspólnoty: otwartość, szacunek, zrozumienie i współpraca,
  • promocja wolontariatu pracowniczego UEW,
  • włączenie studentów zagranicznych w życie społeczności UEW,
  • nowy etap wsparcia studentów z Ukrainy: „Tworzymy przyszłość”,
  • kreowanie wielokulturowej, otwartej społeczności UEW.
Pracownicy różnych jednostek uczelni przygotowali atrakcyjną ofertę: w trakcie Integration Day można było wziąć udział w ID Quizach, grze miejskiej, warsztatach „Zbuduj pomysł. Kreatywna stacja Design Thinking i Lego”, quizie „Diversity binds us” przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w Warszawie, konkursie „Odkryj swój potencjał!” (FRIS/IP121), a także innych wydarzeniach, takich jak Signs, koło fortuny, turniej gry w warcaby, zabawy „Pisakiem po tablicy” oraz „Mapa – skąd przybywasz?”. Uczestniczy korzystali także z ERASMUS+ Meeting Place.

Studenci zagraniczni prezentowali swoje uczelnie oraz samodzielnie przygotowane smakołyki z różnych krajów. Atmosferę ocieplały muzyczne rytmy z różnych stron świata oraz przekąski serwowane przez La Habana, a także pyszne jabłka i naturalny miód. Partnerami wydarzenia były firma Dijo oraz MPWiK, które serwowało wodę pod hasłem #PijKranówkę.

Integration Day 2023 był oddolną inicjatywą pracowników Uczelni, dla których ważne jest tworzenie wspólnoty otwartej na różnorodność, identyfikującej się z Uczelnią, w której uczymy się, pracujemy i spotykamy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym pracownikom i studentom! Spotkajmy się na Integration Day 2024!

red. s