Zespół UEW zwyciężył w konkursie CFA Research Challenge

Z przyjemnością informujemy, że drużyna reprezentująca Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wygrała finał krajowy konkursu CFA Research Challenge!

Organizowany przez CFA Institute konkurs Research Challenge to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń dla młodych finansistów na świecie. 28 lutego 2023 r. nasza drużyna w składzie Natalia Konar, Nina Oszczanowska, Marcin Kleczkowski, Wojciech Możdżeń oraz Karol Szabat zwyciężyła w rozgrywce na szczeblu krajowym! Drużynę czekają jeszcze potyczki na szczeblu makroregionów EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) oraz – mamy nadzieję! – finał globalny.

cfa_rc_1

Konkurs Research Challenge polega na sporządzeniu raportu analitycznego wskazanej spółki i obrony tez inwestycyjnych wskazywanych w raporcie przed profesjonalnym panelem sędziowskim. W tym roku przedmiotem wyceny była spółka KRUK. W ścisłym finale znaleźli się oprócz naszego teamu reprezentanci Akademii Leona Koźminskiego (2 drużyny) oraz UE w Krakowie.

cfa_rc_2

Mentorem Branżowym drużyny jest absolwentka naszego Uniwersytetu Katarzyna Kowalczyk, a funkcję Doradcy Akademickiego pełni dr hab. Tomasz Słoński, prof. UEW. Szczególne podziękowania kierujemy do Agnieszki Klejne za wsparcie w doskonaleniu technik prezentacji i wystąpień publicznych.

Cała społeczność UEW życzy naszym Reprezentantom powodzenia na dalszych etapach konkursu!

red. s