Reprezentanci UEW z medalami Akademickich Mistrzostw Polski!

Studenci UEW zdobyli złote medale Akademickich Mistrzostw Polski. Nasi reprezentanci byli najlepsi w karate WKF i tenisie stołowym!


Bartosz Kasprzyk złotym medalistą AMP w karate

Organizowane przez Akademicki Związek Sportowy i World Karate Federation (WKF) Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate to ogólnopolska impreza przeznaczona dla studentów szkół wyższych. WKF jest największą międzynarodową federacją tej sztuki walki, zrzeszającą 191 narodowych federacji.

W trakcie ostatniej edycji zawodów najlepszy wśród mężczyzn okazał się Bartosz Kasprzyk – student kierunku Analityka gospodarcza na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Nasz reprezentant pokonał 16 rywali z całej Polski w kategorii Kata Indywidualne Mężczyzn, w finale odnosząc zwycięstwo nad Łukaszem Sulejczakiem (AWF Józefa Piłsudskiego w Warszawie) i tym samym zdobywając tytuł Akademickiego Mistrza Polski 2023.
bartosz_kasprzyk_mistrz_polski

Warto dodać, że w rywalizacji kobiet w tej samej dyscyplinie wicemistrzostwo Polski również zdobyła wrocławianka: Karolina Żelasko z AWF im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu.

Milena Chrabąszcz oraz Anna i Katarzyna Węgrzyn najlepsze w tenisie stołowym

Reprezentantkom UEW równie dobrze poszło w rozgrywanych na Uniwersytecie Gdańskim zawodach w tenisie stołowym. Nasze zawodniczki Milena Chrabąszcz (studentka kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji) oraz Anna i Katarzyna Węgrzyn (studentki kierunku Zarządzanie) zdobyły złoty medal. Sensacji nie było: nasza drużyna od kilku sezonów dominuje w rozgrywkach na szczeblu krajowym, a zawodniczki mają na koncie także sukcesy międzynarodowe.
amp tenis stolowy mistrzostwo uew

W finale rozgrywek nasz zespół zmierzył się z drużyną Uniwersytetu Warszawskiego, nie oddając żadnego seta. Tym samym zawodniczki UEW po raz trzeci z rzędu sięgnęły po mistrzowski tytuł. Anna Węgrzyn została dodatkowo wyróżniona Nagrodą im. Andrzeja Grubby dla Najlepszej Zawodniczki AMP w tenisie stołowym. Trenerem zespołu jest mgr Tomasz Dąbrowski.

Piotr Śliwiński zwycięża w kolarstwie górskim

W tegorocznych AMP-ach dobrym wynikiem popisał się także Piotr Śliwiński, student III roku kierunku Business Informatics na UEW. W klasyfikacji mężczyzn w kolarstwie górskim wykręcił najlepszy rezultat spośród wszystkich reprezentantów uczelni społeczno-przyrodniczych, uzyskując złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego. W jeździe indywidualnej na czas nasz reprezentant musiał jednak uznać wyższość reprezentantów AWF w Warszawie i Politechniki Białostockiej, stając w tej konkurencji na najniższym stopniu podium.
piotr sliwinski amp kolarstwo gorskie

Naszym Mistrzom i Mistrzyniom serdecznie gratulujemy zwycięstw, życząc dalszych sukcesów – zarówno w sporcie, jak i w nauce!

red. s
zamknij
Nasza strona korzysta z plików cookies. Zachowamy na Twoim komputerze plik cookie, który umożliwi zbieranie podstawowych informacji o Twojej wizycie.
Przeczytaj jak wyłączyć pliki cookiesRozumiem