Misja, wizja i wartości UEW w kontekście reakredytacji EUA

W maju 2023 r. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu będzie gościć komisję akredytacyjną European University Association (EUA). Misja i wartości, którymi kieruje się nasz Uniwersytet, są podzielane przez wszystkie uczelnie członkowskie EUA.

Akredytacje międzynarodowe stanowią szczególne wyróżnienie dla naszej Uczelni i są rozpoznawalną wizytówką na globalnym rynku edukacyjnym. Jedną z posiadanych przez nas akredytacji jest Institutional Evaluation Programme (IEP) przyznawany przez EUA.

W dniach 8-11 maja 2023 r. nasz Uniwersytet odwiedzi komisja akredytacyjna EUA, która przeprowadzi proces reakredytacji. Członkowie komisji będą oceniali zmiany, jakie zaszły w wymiarze instytucjonalnym, badawczym i dydaktycznym od 2019 r. W tym ważnym momencie dla społeczności naszej Uczelni warto przypomnieć o misji, wizji i wartościach stanowiących podstawę naszego działania.

Każdy z tych aspektów przybliżają przedstawiciele władz naszej Uczelni: JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Kaleta i Prorektor ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska. Realizacja naszej wizji, czyli „Uniwersytet biznesu – Lider zmian”, jest jednym z kluczowych elementów Strategii 2030 zakładającej m.in. większe umiędzynarodowienie UEW.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu:

By dowiedzieć się więcej o akredytacjach przyznanych naszej Uczelni zachęcamy do zapoznania się także z rozmową Prorektor ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Bogusławą Drelich-Skulską w telewizji Echo24. Materiał jest dostępny pod tym adresem. Szczegółowe informacje nt. akredytacji udzielonych naszej Uczelni znajdują się w serwisie Centrum Współpracy Międzynarodowej UEW: LINK.

red. s