Wystartował projekt EDIH WRO4digITal

Wystartował projekt EDIH WRO4digITal – Europejski Hub Innowacji Cyfrowych (European Digital Innovation Hub). Zespół Prof. Artura Rota w październiku rozpoczął realizację projektu EDIH WRO4digITal. Działanie realizowane jest w ramach programu Komisji Europejskiej „Digital Europe” oraz konkursu zorganizowanego przez PARP ze środków FENG.
wro4digital-wersja-podstawowa-800x235
Celem inicjatywy WRO4digITal jest podniesienie poziomu ucyfrowienia przemysłu oraz firm z sektora MŚP na Dolnym Śląsku. EDIH WRO4digITal to partner transeuropejskiej sieci European Digital Innovation Hubs, która stanowi podstawowe narzędzie  Komisji Europejskiej do wspierania i koordynacji transformacji cyfrowej gospodarki Unii Europejskiej. Działalność wrocławskiego centrum innowacji cyfrowych wpłynie pozytywnie na podniesienie konkurencyjności lokalnych firm, wzrost gospodarczy w regionie, zwiększy dostępność wykwalifikowanej kadry pracowniczej oraz wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców.

Realizacja projektu zapewni dostęp do wiedzy technicznej i zaplecza doświadczalnego wymaganego do przeprowadzenia transformacji cyfrowej gospodarki. Działalność konsorcjum skoncentruje się na 4 kluczowych działaniach: 1) testowaniu technologii, 2) szkoleniach i rozwoju umiejętności cyfrowych, 3) wsparciu w poszukiwaniu finansowania inwestycji związanych z cyfryzacją, 4) tworzeniu sieci i dostępie do ekosystemów innowacji.

Projekt będzie realizowany przez 3 lata a jego całkowita wartość wynosi 5 055 491.06 EUR. Obok Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w hubie innowacji uczestniczą inne wrocławskie uczelnie oraz firmy technologiczne. Zespół hubu pod kierownictwem Prof. Artura Rota zajmować się będzie wsparciem przedsiębiorstw z sektora MŚP w obszarze sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i sieci neuronowych. Współpracować będzie także z innymi hubami innowacji w Europie: z Saksonii (Uniwersytet w Lipsku) i Bawarii (Deggendorf Institute of Technology). Menedżerem projektu jest mgr Marta Wasilewska z Centrum Zarządzania Projektami.

Sprawdź więcej informacji.

WB