Wieczór pełen wspomnień: relacja z gali wieńczącej obchody 75-lecia UEW

24 stycznia 2023 r. zapisze się w kartach historii Uczelni jako data szczególna. Tego dnia we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol odbył się pokaz widowiska muzycznego pt. „Jest takie miejsce, są tacy ludzie”, dla którego inspiracją było 75 lat działalności Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

W wydarzeniu wzięli udział byli i obecni wykładowcy oraz wykładowczynie, pracownicy i pracowniczki, studenci i studentki oraz osoby spoza UEW reprezentujące świat biznesu, instytucji publicznych i samorządu terytorialnego.

fot_tobiasz_papuczys_75_lat_capitol

Wieczór zainaugurował JM Rektor, prof. dr hab. Andrzej Kaleta krótkim przemówieniem, w którym zwrócił uwagę na to, jak ważni są ludzie, którzy tworzą społeczność akademicką naszej Uczelni od pierwszego wykładu do dziś.

fot_tobiasz_papuczys_capitol

Spektakl w reżyserii Agnieszki Oryńskiej-Lesickiej, autorki scenariusza stworzonego we współpracy z Tamarą Chorążyczewską, to wybitne dzieło, które uczestniczki i uczestnicy wydarzenia oglądali z zapartym tchem. Wydarzenie uświetnił występ Chóru UEW „Ars Cantandi” pod batutą Anny Grabowskiej-Borys.

fot_tobiasz_papuczys_ars_cantandi_capitol

Piękna oprawa sceniczna, śpiew i taniec były doskonałym tłem dla opowiedzenia historii UEW okraszonej archiwalnymi zdjęciami budynków Uczelni i osób z nią związanych. Były momenty nostalgicznego wzruszenia, dużo śmiechów i oklasków zachwytu.

fot_tobiasz_papuczys_scena_capitl

75 lat to piękny wiek. Może to niewiele w skali historii świata, ale dla człowieka to niemal całe życie. A dla Uczelni obecność kilku pokoleń — studentów i pracowników.” - prof. Platan, „Jest takie miejsce, są tacy ludzie”.

fot_tobiasz_papuczys_bankiet_capitol

Po spektaklu na uczestniczki i uczestników wydarzenia czekał drobny poczęstunek. Podczas kameralnego bankietu można było wymienić się wrażeniami z przedstawienia, anegdotkami związanymi z pracą i studiowaniem na UEW oraz poznać współpracowników i współpracowniczki z różnych jednostek organizacyjnych.

fot_tobiasz_papuczys_capitol_bankiet

Autorka: kk. Zdjęcia: Tobiasz Papuczys.