Spotkanie ws. oferty programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności dla szkolnictwa wyższego

19 czerwca 2023 r. w Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB na Politechnice Wrocławskiej odbyło się I Spotkanie Informacyjne dla Szkolnictwa Wyższego.

Celem spotkania było przekazanie informacji na temat mobilności i projektów dla szkolnictwa wyższego w programie Erasmus+ w l. 2021-2027. Przedmiotem dyskusji były tematy związane z mobilnością europejską i pozaeuropejską (w ramach Akcji 1) oraz projektami partnerstw współpracy i innymi typami projektów (m.in. wspólne studia, budowanie potencjału w sektorze szkolnictwa wyższego, działania Jean Monnet) skierowanych do sektora szkolnictwa wyższego (w ramach Akcji 2).

W pierwszej części konferencji, w której wzięli udział rektorzy i prorektorzy uczelni wrocławskich, głos zabrała m.in. prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska, Prorektor ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej. Pani Prorektor podzieliła się z uczestnikami spotkania doświadczeniami UEW dotyczącymi międzynarodowej mobilności pracowników. Podkreśliła, że mobilność kadry wpływa na jej otwartość, pobudza jej aktywność, sprzyja dzieleniu się polskimi doświadczeniami oraz pozwala implementować zagraniczne dobre praktyki w naszym Uniwersytecie.

W drugiej części spotkania doświadczenia związane z realizacją projektów na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu zaprezentowały dr hab. inż. Dorota Kwiatkowska-Ciotucha, prof. UEW (Sekcja Obsługi Projektów Rozwojowych, Katedra Logistyki) oraz dr inż. Urszula Załuska (Katedra Logistyki). Nasze naukowczynie przedstawiły prezentację pt. „Strategiczne Partnerstwa w szkolnictwie wyższym na przykładzie projektu The Future Professionals”.

Zapraszamy do współpracy z uczelniami partnerskimi Eramus + oraz realizacji wspólnych projektów!
red. s