Logistyka UEW najlepsza w rankingu Perspektyw!

Logistyka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu po raz kolejny okazała się najlepsza w rankingu magazynu „Perspektywy”. Kierunek zdobył to wyróżnienie po raz trzeci z rzędu!

Logistyka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu po raz kolejny zdobyła laur najlepszego kierunku w swojej kategorii. Na najwyższym stopniu podium od trzech lat bez zmian: logistyka na naszej Uczelni została uznaną za najlepszą również w 2021 i 2022 roku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Pracownikom UEW zaangażowanym w tworzenie tego kierunku, życząc dalszych sukcesów w pracy naukowo-dydaktycznej!

Publikowany od 23 lat Ranking Szkół Wyższych Perspektywy to najbardziej znane zestawienie tego typu obejmujące polski rynek edukacji. Ranking jest skierowany do maturzystów stojących przed wyborem przyszłej uczelni i kierunku studiów. Tegoroczna edycja jest pierwszą, która została przygotowana z uwzględnieniem wyników ewaluacji jakości działalności naukowej uczelni za lata 2017-2021.

Ranking Uczelni Akademickich uwzględnia 30 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów:
  • Prestiż,
  • Absolwenci na rynku pracy,
  • Potencjał naukowy,
  • Innowacyjność,
  • Efektywność naukowa,
  • Warunki kształcenia,
  • Umiędzynarodowienie.
Dobrane w ten sposób kryteria oceny czynią zestawienie jednym z najbardziej rozbudowanych i najbardziej transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie. Metodologię opracowuje Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk.

Pełny ranking jest dostępny w serwisie magazynu „Perspektywy”: 2023.ranking.perspektywy.pl.

red. s