Finansowanie badań w Programie LIDER

Mamy kolejny powód do dumy! Nasza koleżanka, dr inż. Ewa Pejcz, otrzymała finansowanie badań w XIV konkursie Programu LIDER, organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

To znakomite osiągnięcie naszej młodej badaczki. Dodatkowo jesteśmy jedyną uczelnią ekonomiczną która otrzymała dofinansowanie w ramach tej edycji konkursu.

Projekt dr inż. Ewy Pejcz dotyczy opracowania nowej metody oceny jakości żywności na podstawie analizy jej składu chemicznego i mikrobiologicznego. Jego celem jest stworzenie narzędzia, które umożliwi szybką i dokładną identyfikację produktów żywnościowych oraz ich potencjalnych zagrożeń dla zdrowia konsumentów. Projekt realizowany będzie w katedrze Biotechnologii i Analizy Żywności, Wydziału Inżynierii Produkcji UEW.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w realizacji projektu!

red. s