International Doctoral Seminars – Invitation

The Doctoral School of Wroclaw University of Economics and Business (WUEB) is pleased to invite join the discussion in a series of International Doctoral Seminars online.

Topic of the upcoming 9th Seminar: Green, technological, and social transformations of organisations and economies.

• March 22nd, 2023, 16:00-18:00 (CET),
  • held online via MS Teams,
  • language: English,
  • Certificate of Attendance for each participant.

Registration: to get a link to the meeting please fill in this form by March 20th 2023.

Click here for more!

Wersja polska

Szkoła Doktorska Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zaprasza na IX Międzynarodowe Seminarium Doktoranckie (International Doctoral Seminar).

Drugie w tym roku Międzynarodowe Seminarium Doktoranckie odbędzie się pod hasłem Green, technological, and social transformations of organisations and economies. Spotkanie otworzą Prorektor ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska i Dziekan Szkoły Doktorskiej UEW prof. dr hab. Czesław Zając.

Spotkanie odbędzie się 22 marca 2023 r. (godz. 16:00-18:00) w formie online na platformie MS Teams. Seminarium będzie prowadzone w języku angielskim. Za moderację odpowiada dr hab. Artur Klimek, prof. UEW.

Obowiązują zapisy: formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenie chęci uczestnictwa jest możliwe do 20 marca 2023 r.

Szczegółowe informacje są dostępne w serwisie Szkoły Doktorskiej UEW pod tym adresem.

red. s