Poszukiwanie miejsca kryptowalut we współczesnych finansach – nowość Wydawnictwa UEW

Zachęcamy do zapoznania się z nowością Wydawnictwa UEW – monografia pod red. Wawrzyńca Michalczyka pt. „Ku kryptofinansom? Poszukiwanie miejsca kryptowalut we współczesnych finansach międzynarodowych”.

Monografia stanowi kompleksowe studium nad obecną i przyszłą rolą kryptowalut we współczesnych finansach międzynarodowych. Publikacja z pewnością zainteresuje zarówno badaczy, którzy zajmują się tego rodzaju zagadnieniami, jak i studentów. Książka może być również przydatna dla praktyków – inwestorów na rynkach walut wirtualnych. W opracowaniu odnaleźć można wiele oryginalnych wniosków i spostrzeżeń, które rzucają światło na skomplikowane zależności determinujące zakres zastosowania kryptowalut. Autorzy wykazują, że potencjał wzrostowy reprezentowany przez kryptowaluty jest bardzo silny, a ich możliwe wciąż nie w pełni wykorzystane.

Kryptowaluty służą głównie jako narzędzie płatnicze, środek gromadzenia wartości czy jej miernik. Zakres tych funkcji jest jednak nadal ograniczony. Postępujące procesy, takie jak: ich ciągła popularyzacja, zwiększająca się skala uregulowania, podwyższanie stopnia bezpieczeństwa, emisja walut wirtualnych przez banki centralne, ekspansja stablecoinów sprawiają, że perspektywy w tym zakresie są optymistyczne.

Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i jest dostępna w Księgarni Internetowej UEW: https://ksiegarnia.ue.wroc.pl/ku-kryptofinansom-poszukiwanie-miejsca.

WB