Inauguracja 77. roku akademickiego: relacja z wydarzenia

5 października 2023 r. uroczyście rozpoczęliśmy siedemdziesiąty siódmy rok akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Uroczystość inauguracji 77. roku akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu otworzył i poprowadził JM Rektor UEW prof. dr hab. Andrzej Kaleta.
inauguracja2023-1

Na widowni Auli im. Profesor Stanisławy Bartosiewicz w Centrum Kształcenia Ustawicznego UEW zasiedli zaproszeni goście, m.in. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, Senator RP prof. dr hab. Alicja Chybicka, Poseł na Sejm RP Krzysztof Mieszkowski oraz Zastępca Konsula Generalnego Niemiec we Wrocławiu Torsten Göhler. Na uroczystości byli obecni także poprzedni rektorzy UEW: prof. dr hab. Bogusław Fiedor oraz prof. dr hab. Andrzej Gospodarowicz.
inauguracja2023-4

Na galę licznie przybyli także przedstawiciele świata nauki: profesorowie honorowi UEW, rektorzy i prorektorzy uczelni z całego kraju, dziekani, przedstawiciele Rady Uczelni i pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Społeczność studencką reprezentowała Przewodnicząca Samorządu Studentów Weronika Rębacz.
inauguracja2023-2

Jak co roku Rektor wręczył okolicznościowe dyplomy absolwentom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Wyróżnieni zostali:  Klaudia Andrzejewska, Gabriela Basz, Michał Brząkała, Julia Dymek, Sandra Gajda i Katarzyna Tsarakhov (absolwenci studiów I stopnia) oraz Anna Szczepaniak, Natalia Tejedor, Kacper Mokrowski, Krzysztof Glacel, Jakub Martinek, Katarzyna Jachym, Katarzyna Stecka, Alicja Ochman i Zuzanna Rasiewicz (absolwenci studiów II stopnia).
inauguracja2023-3

Nowy rok akademicki rozpoczął wykład inauguracyjny „Lekcje przywództwa”, który przygotowała i wygłosiła Pani Kinga Piecuch – Prezes Zarządu Hewlett Packard Enterprise w Polsce. Wykładu można wysłuchać na kanale UEW w serwisie YouTube.
inauguracja2023-5

Uroczystość uświetnił występ chóru UEW Ars Cantandi pod batutą Liliany Jędrzejczak.

Dziękujemy wszystkim Gościom, Partnerom i Przyjaciołom Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu za przybycie na uroczystość nowego roku akademickiego. Życzymy całej Społeczności UEW, aby rozpoczęty rok akademicki 2023/2024 był jeszcze bardziej udany!

Zachęcamy do zapoznania się z relacją w telewizji Echo24, listami gratulacyjnymi oraz obszerną galerią zdjęć z uroczystości.

List Marszałek Sejmu RP
List Marszałka Senatu RP