30-lecie Programu Executive MBA – relacja

5 listopada 1993 r. odbyły się pierwsze zajęcia w ramach Magisterskich Studiów Menedżerskich Master of Business Administration na Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Z tej okazji 4 listopada 2023 r. obchodziliśmy 30-lecie Programu.

Uroczystość Jubileuszu uświetniły wystąpienia JM Rektora prof. Andrzeja Kalety, inicjatorki i pierwszej dyrektor Programu EMBA prof. Ewy Konarzewskiej-Gubały oraz prof. Marzena Stor (Dyrektor Programu w latach 2016-2020) oraz obecnej Dyrektor: prof. Mai Kiby-Janiak.

30-lecie-emba-uew

Podczas uroczystości wręczono podziękowania wszystkim, którzy wnieśli wybitne zasługi w powstanie i rozwój programu, m. in. członkom Rady EMBA, członkom Stowarzyszenia Absolwentów EMBA, studentom i absolwentom studiów oraz wykładowcom:
  • prof. Krzysztofowi Jajudze,
  • prof. Diarmuidowi Bradleyowi (University of Limerick, Irlandia),
  • prof. Michaelowi J. Morleyowi (University of Limerick),
  • prof. Michałowi Maciejowi Kosteckiemu (Université de Neuchâtel, Szwajcaria),
  • prof. Katarzynie Jagodzinskiej (Université de Neuchâtel).
Był to czas wspomnień i spotkań po latach, ale również okazja do refleksji – za sprawą wykładu „Wyzwania i niepewności: jak myśleć strategicznie?” wygłoszonego przez prof. Krzysztofa Obłója (Akademia Leona Koźmińskiego), prekursora nowoczesnych koncepcji zarządzania.

Uroczystości zakończył koncert w wykonaniu tegorocznych absolwentów Programu: Katarzyny Wójcik, EMBA oraz Radosława Sołtysa, MBA, którzy przy dźwiękach kultowych przebojów zachęcili wszystkich do wspólnego śpiewania. W trakcie uroczystości zaprezentowana została także Księga Jubileuszowa, której hasłem przewodnim jest „Z góry widać sukces”.

Dziękujemy wszystkim gościom oraz tak licznie przybyłym absolwentom i studentom za obecność podczas obchodów Jubileuszu!
red. s