Wrocławski Bieg Akademicki 2023 – relacja

Za nami finał charytatywnego IX Wrocławskiego Biegu Akademickiego Duda-Cars Mercedes-Benz. Jak co roku nie zabrakło sportowych emocji, które posłużyły szczytnemu celowi!

21 maja 2023 r. odbyła się IX edycja Wrocławskiego Biegu Akademickiego. W tym roku biegacze rywalizowali na trzech dystansach: 2,5, 5 i 10 km. Pełne niespodzianek trasy biegowe poprowadzono w zielonych sceneriach Parku Grabiszyńskiego. W biegu wzięło udział aż 700 biegaczy, dopingowanych przez licznie zgromadzonych kibiców.

Na uczestników wydarzenia czekała bogata strefa okołoeventowa, na której mogli znaleźć stoiska m.in. Duda-Cars Mercedes-Benz, MPWiK, Body Balance, Centrum Promocji UEW, Mae Keage Kyokushin Team Wrocław, IKSS – Informacja Kulturalno-Sportowa Studentów, EF Education First.

Wrocławski Bieg Akademicki to inicjatywa charytatywna, w trakcie której prowadzona jest zbiórka funduszy na szczytny cel. W tym roku zawodnicy biegli dla małego Mikołaja cierpiącego na miopatię i hipertermię złośliwą. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na jego leczenie.

Organizatorem wydarzenia jest Informacja Kulturalno-Sportowa Studentów działająca przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Partnerami Biegu były firmy Duda-Cars Mercedes-Benz (Partner Tytularny), Archicom (Partner Strategiczny), Akademicki Związek Sportowy, Intersport, Pasibus, Tarczyński oraz Miasto Wrocław. W roli Partnerów Akademickich wystąpiły wrocławskie uczelnie: Uniwersytet SWPS, Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych oraz Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu.
red. s